Zahraničí

Vévodkyně Meghan porodila! Jméno má holčička po královně i po babičce

Vévodkyně a vévoda ze Sussexu mají důvod k radosti. Harrymu a Meghan se narodila v pátek holčička. Dceru pojmenovali Lilibet "Lili“ Diana Mountbatten-Windsor - na počest královny Alžběty II. a zesnulé princezny Diany.

Harry a Meghan oznámili narození dcery. Na svět přivítali své druhé dítě, holčičku se jménem Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor.

Harry a Meghan oznámili, že první sourozenec Archieho se narodil v pátek v Kalifornii. Lili má jméno po své prababičce královně Alžbětě II. (kterou její rodina láskyplně přezdívala Lilibet) a po babičce, zesnulé princezně Dianě.

Související obsah

V prohlášení stojí: "S velkou radostí oznamujeme, že princ Harry a Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, vítají na světě svou dceru Lilibet "Lili" Dianu Mountbattenovou-Windsorovou. Lili se narodila v pátek 4. června v 11:40 hodin v péči lékařů a zaměstnanců nemocnice Santa Barbara Cottage Hospital v Santa Barbaře v Kalifornii."

Holčička vážila 3,5 kg. Matka i dítě jsou zdravé. Britská královna Alžběta II. se tak dočkala v pořadí již jedenáctého pravnoučete.

Meghan o holčičce nedávno mluvila i v televizi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz