Domácí

Z děčínské zoo utekl makak chocholatý. Chytili ho v lakovně

Z děčínské zoologické zahrady v pondělí dopoledne utekl samec makaka chocholatého. Zvíře se nejdříve toulalo v tamním lesoparku, nakonec zamířilo do lakovny, kde si opice přisedla k nic netušící zaměstnankyni. Chovatelům se tak primáta podařilo po několika hodinách chytit.

Primáta přivezli do děčínské zoo minulý pátek z Francie. Podle mluvčí zahrady Aleny Houškové nebyl makak zvyklý na výběh. "Asi hledal skulinku a podařilo se mu ji zřejmě najít,“ sdělila Houšková.

Samce se podařilo po několika hodinách chytit. Zvířeti se ale povedlo utéct do kilometr vzdálené lakovny, kde překvapilo zaměstnance. "Periferně máte pocit, že někdo jde. Tak jsem se otočila. Koukám, že nikde nic. Podívám se a opičák seděl vedle mne. Ale já jsem si myslela, že to je pes, protože seděl zády,“ popsala pracovnice lakovny paní Miroslava.

Ale protože to se zvířaty umí, věděla hned, co udělat. "Pomalu jsem šla, zavřela střešní okna a všechna okna, co byly na dílně. Zabouchla jsem vrata a už jsem volala do zoologické zahrady. Tam mi nejdřív řekli, že už ho mají policisté, že ho zpacifikovali. Já říkám: No to asi těžko, když je u nás na dílně,“ smála se Miroslava.


Zaměstnancům se vyděšeného makaka podařilo nakonec v lakovně zavřít. "Pak následoval klasický odchyt, kdy přijel náš tým v čele s veterinářkou a opičáka uspali,“ doplnila Houšková.


Opičí tulák už je zpátky v zoo. Do jeho výběhu ho ošetřovatelé ale zatím nepustí. "Zůstane ve vnitřních prostorách. Mezitím se budeme snažit výběh ještě více zabezpečit tak, aby se situace neopakovala,“ uzavřela Houšková.

Související obsah


Chovatelé apelovali na lidi, aby byli velmi opatrní, protože zvíře mohlo být nebezpečné. "Prosíme všechny, kdo by ho eventuelně viděli, aby se k opici zbytečně nepřibližovali, nesnažili se zvíře chytat nebo krmit,“ informovala na facebooku děčínská zoologická zahrada.


Loni se podařilo z jihlavské zoo utéct dvěma vzácným opicím. Jedna z nich se dokonce dostala ven mimo areál zahrady. Ve městě ji pak naháněli ošetřovatelé, kterým se po hodině podařilo primáta chytit v Teplické ulici.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz