Krimi

Řidička si myslela, že má přednost. Nehodu na dálnici zachytily kamery

Příčinu nehody na dálnici D11 zachytily kamery. Řidička předpokládala, že při najíždění na dálnici má automaticky přednost v jízdě. To se však nestalo.

Řidička osobáku žila v představě, že v okamžiku, kdy najíždí z připojovacího pruhu na dálnici, tak platí automaticky přednost zprava. Právě toto přesvědčení ale zavinilo minulý týden nehodu na dálnici D11.


Přestože vedle sebe viděla projíždějící náklaďák, začala se napojovat do pravého pruhu. Řidič náklaďáku pak řekl, že neměl jinou možnost než do levé zadní části osobáku narazit.

Související obsah

Auto se pak na dálnici roztočilo a zastavilo až u svodidel rychlého pruhu, natočené čelem do protisměru. Naštěstí řidiči dalších aut stačili zareagovat.

Škoda na obou autech byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu či drog. Žena policistům z dálničního oddělení pak skutečně řekla, že nákladní auto viděla, ale myslela si, že má zkrátka přednost.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz