Zahraničí

Začal soud s Čechy, kteří v Rakousku měli brutálně přepadnout klenotníky

Začal soud s Čechy, kteří v Rakousku měli brutálně přepadnout klenotníky
Zdroj: Profimedia

V pondělí začal v rakouském Salcburku soud se dvěma Čechy, kteří měli nedaleko města před dvěma lety brutálním způsobem přepadnout klenotnickou rodinu. Obvinili je z loupeže, únosu či žhářství. Starší z nich to odmítá s tím, že byl v době činu v Praze, mladší se přiznal.

V rakouském Salcburku začal soud s Čechy, kteří jsou obžalovaní z loupežného přepadení, vydírání, únosu a žhářství. Podle prokuratury se s ještě jedním komplicem vloupali do domu zámožné klenotnické rodiny v obci Koppl nedaleko města.

Jak připomněl portál BVZ, ozbrojení a v kuklách spoutali 41letého klenotníka, jeho 35letou manželku, dvě malé děti (2 a 4 roky) i 26letou chůvu z Jižní Ameriky. "To, čím si rodina prošla, připomíná scénář k thrilleru," prohlásil v pondělí prokurátor.

Do domu se dostali přes otevřené dveře na balkóně. Muži nasadili roubík a zmlátili ho, ženu donutili vydat jim šperky z trezoru v hodnotě 150 tisíc eur, v přepočtu přes 3,8 milionu korun.

Související obsah

To jim ale nestačilo a ženu poslali do rodinného klenotnictví v centru Salcburku, aby jim dovezla další šperky. Děti, manžela i chůvu si vzali jako rukojmí. Později všechny vezli v kufru do lesa, auto ale cestou přestalo jet. Ujeli na kolech, a ještě se vrátili k domu, který kvůli stopám zapálili.

Viděli je ale svědci, a tak vila neskončila v plamenech celá. Kriminalisté tam našli přes 100 stop, které ukazují na zapojení dvou obviněných Čechů ve věku 43 a 40 let.

Starší z obžalovaných vinu odmítá a tvrdí, že byl v době činu v Praze. Mladší se během pondělního stání přiznal. Zatím není jasné, jaký trest jim hrozí. Advokát rodiny nicméně požaduje odškodné ve výši 160 tisíc eur, tedy více než čtyři miliony korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz