Domácí

V řece Opavě utonul chlapec, kamarádovi se ztratil z očí

Tragickou událost vyšetřují od pondělního večera policisté na Opavsku. V řece Opavě v lokalitě poblíž přírodního koupaliště Stříbrné jezero se utopil jedenáctiletý chlapec.

"V pondělí v pozdních odpoledních hodinách se měl u řeky Opavy v lokalitě poblíž Stříbrného jezera v Opavě pohybovat nezletilý hoch. Měl vstoupit do řeky, přičemž se svému vrstevníku měl ztratit z očí. Na místo byli přivoláni hasiči, policisté, strážníci a zdravotníci," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Podle mluvčí chlapce policisté našli ve vodním toku a ihned začali s resuscitací, která pokračovala až do příjezdu záchranářů. "Jedenáctiletý chlapec po vytažení nejevil žádné známky života. Záchranáři pokračovali ve snaze o jeho záchranu rozšířenou resuscitací. Za stálé srdeční masáže zajistili vstup do kostní dřeně pro podávání léků, prováděli také umělou plicní ventilaci," popsal zásah mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Chlapci už pomoci nedokázali, zasahující lékařka musela konstatovat smrt. "Policisté budou zjišťovat okolnosti této tragické události," dodala policejní mluvčí.

Související obsah

"Byla tady velká policejní akce," řekl Deníku po jednadvacáté hodině jeden z rybářů, který lovil na břehu jezera oproti pláži. "Údajně se měl u Vojenského splavu utopit kluk, měli najít snad jen jeho mobilní telefon," dodal pro deník rybář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz