Chorvatsko

Vzbudila nás obrovská rána, popsal Čech zemětřesení v Chorvatsku

Silné zemětřesení o síle 4,7 stupně zasáhlo v úterý ráno oblast chorvatského Šibeniku. Redakci TN.cz se ozval Čech Tomáš Carba, který je s rodinou v Chorvatsku na dovolené. I jeho k ránu silné otřesy vyděsily.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo zhruba 13 kilometrů od oblíbeného letoviska Šibenik na jihu země. První otřesy byly zaznamenány krátce před šestou hodinou ráno a vyděsily tisíce lidí, včetně rodiny Čecha, který je tam s rodinou na dovolené.

"Probudilo to celou rodinu. Byla to velká rána. Spíš jako kdyby nám nad ubytováním proletěl tryskáč nebo došlo k nějaké explozi," popisuje zemětřesení Tomáš.

Související obsah

Jeho rodinu zemětřesení nejdříve vyděsilo, ale naštěstí rázem zjistili, že nezpůsobilo žádné velké škody. "Když jsme se pak ráno vzbudili, tak to tady všichni řešili, včetně Chorvatů. Oni tady nic takového nikdy nezažili," dodal dále Tomáš.


Kvůli zemětřesení byla v celé oblasti pozastavena železniční doprava. Seismologové varují, že mohou přijít ještě další otřesy. Podle seismologické služby Chorvatské republiky se mohou navíc objevit další otřesy. "Téma to rozhodně je, když jsem byl ráno nakupovat, tak to všichni řešili," zakončil Čech.

Řecko zasáhlo v březnu zemětřesení! Modelka Nováčková: Myslela jsem, že je konec. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Chorvatsko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz