Domácí

Řidiče na Klatovsku zavalilo vlastní auto! Na pomoc museli povolat jeřáb

Řidiče na Klatovsku zavalilo vlastní auto! Na pomoc museli povolat jeřáb
Zdroj: Horská služba

O obrovském "štěstí" může mluvit muž, kterého v úterý na Klatovsku zavalilo počišťovací auto. Stroj jej zamáčkl do potoka, hasiči museli kvůli vyproštění povolat těžkou techniku.

Při pracích v Železné Rudě v Plzeňském kraji zavalilo 60letého řidiče počišťovací auto v úterý kolem půl desáté dopoledne. Na místo kromě hasičů, policistů a záchranářů vyrazila i Horská služba.


"Zraněný muž ležel pod strojem, ale naštěstí v korytu potoka, takže nebyl zcela přimáčknut. Měl bolesti, ale komunikoval s námi. Bohužel se nám nepodařilo jej vyprostit tak, aby nedošlo k dalším zraněním, takže jsme museli počkat na hasičský jeřáb z Klatov," uvedl k zásahu Petr Pospíšil ml. z Horské služby Šumava.

Související obsah


Jeřáb pak počišťovací stroj nadzvedl a hasiči a záchranáři položili řidiče na páteřovou desku a opatrně vytáhli z potoka. "Zraněného si ihned převzal lékař vrtulníku Letecké záchranné služby, který k nehodě přiletěl krátce po našem příjezdu. Zjistil, že pán utrpěl mnohačetná poranění hrudníku a dolních končetin, nicméně pánev zůstala bez zranění," doplnil Pospíšil ml. Řidiče pak transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Plzeň.

Řidiče pak transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Plzeň. "Vzhledem ke zranění řidiče nebyla provedena dechová zkouška a policisté si vyžádali odběr krve v nemocnici. Příčinu dopravní nehody vyšetřují dopravní policisté z Klatov. Odhadnutá škoda činí dva miliony korun," sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz