Krimi

Bezdomovci se ubytovali u seniorky. Po vyhazovu se do bytu vloupali

Několikadenní ubytování u seniorky v Pardubicích skončilo pro muže a ženu trestním stíháním. Nechtěli totiž byt opustit, ani když to po nich majitelka požadovala.

Dva muži a jedna žena se vnutili do přízně 73leté seniorky, která bydlí na pardubickém sídlišti Dubina. Všichni žili na ulici, její byt se pro ně stal útočištěm, jenže jen do té doby, než se o nových spolubydlících seniorky dozvěděla její dcera, která je zároveň majitelkou bytu.


Jenže nejdřív se její výzvy, aby nezvaní návštěvníci byt opustili, míjely účinkem. Na pomoc si proto přizvala policisty, kteří trojici vystěhovali. Majitelka vyměnila zámky a považovala celou věc za uzavřenou. Jenže ještě ten večer se jeden muž a žena do bytu dostali koupelnovým okénkem a hodlali byt okupovat i nadále.

Související obsah

"Vloupali se tam, muž se přitom poranil na ruce,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.


Tentokrát už ale policisté nebyli tak asertivní a 39letého muže, který se odmítl podvolit, museli zpacifikovat donucovacími prostředky. Muži hrozí až dvouletý trest za porušení domovní svobody a poškození cizí věci.


Stejné obvinění si vyslechla i 37letá žena, ta už si i poslechla rozsudek. V takzvaném super rychlém zkráceném řízení byl podán návrh na její vazební stíhání, protože má zřejmě na svědomí ještě další trestnou činnost. Sice ve vazbě neskončila, ale soudce ji poslal na 300 hodin veřejně prospěšných prací.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz