Zajímavosti

WhatsApp bude mít novou funkci! Výrazně ovlivní soukromí uživatelů

WhatsApp bude mít novou funkci! Výrazně ovlivní soukromí uživatelů
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přichází s novinkou, která mnohé uživatele určitě potěší. Zavede režim mizejících zpráv, který si každý bude moci sám manuálně zapnout a vypnout. Zprávy v tomto režimu budou mizet okamžitě po prvním zobrazení. Háček je ale v tom, že se zatím počítá s možností screenshotů.

Režim okamžitě mizejících zpráv cílí na lidi, kteří si pečlivě střeží soukromí a nechtějí, aby se jejich konverzace na WhatsAppu uchovávaly. Novou funkci webu WABetaInfo.com potvrdil samotný zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg a výkonný ředitel WhatsAppu Will Cathcart.

Režim bude volitelný. Záleží na každém uživateli, zda si ho zapne, anebo ho nebude chtít využít. Pokud se rozhodne ho zapnout, zprávy se budou mazat po prvním přečtení. V praxi to tedy bude vypadat tak, že někomu například pošlete fotografii, on si ji zobrazí a podruhé už tu možnost mít nebude. Zpráva jednoduše zmizí z chatu.

Související obsah

Tato funkce je prozatím ve vývoji a bude k dispozici v aktualizované verzi WhatsAppu pro Android i iOS. Chystaná novinka není ve světě chatovacích aplikací ničím přelomovým. Jak připomíná web svetandroida.cz, kdysi tuto funkci zavedl i Snapchat.

Upozorňuje také na problém připravovaného režimu, a to možnost dělat si snímky obrazovky. Pokud totiž uživatel nechce, aby v chatu zůstávaly zprávy, není v jeho zájmu, aby si člověk na druhé straně mohl "pořizovat důkazy" v podobě screenshotů. Snapchat tuto možnost po spuštění funkce okamžitě zablokoval, je tedy možné, že se WhatsApp zachová obdobně.

V lednu WhatsApp přišel s novými podmínkami. Podívejte se s čím musíte při používání této aplikace souhlasit:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz