Zajímavosti

WhatsApp bude mít novou funkci! Výrazně ovlivní soukromí uživatelů

WhatsApp bude mít novou funkci! Výrazně ovlivní soukromí uživatelů
Zdroj: Profimedia

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přichází s novinkou, která mnohé uživatele určitě potěší. Zavede režim mizejících zpráv, který si každý bude moci sám manuálně zapnout a vypnout. Zprávy v tomto režimu budou mizet okamžitě po prvním zobrazení. Háček je ale v tom, že se zatím počítá s možností screenshotů.

Režim okamžitě mizejících zpráv cílí na lidi, kteří si pečlivě střeží soukromí a nechtějí, aby se jejich konverzace na WhatsAppu uchovávaly. Novou funkci webu WABetaInfo.com potvrdil samotný zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg a výkonný ředitel WhatsAppu Will Cathcart.

Režim bude volitelný. Záleží na každém uživateli, zda si ho zapne, anebo ho nebude chtít využít. Pokud se rozhodne ho zapnout, zprávy se budou mazat po prvním přečtení. V praxi to tedy bude vypadat tak, že někomu například pošlete fotografii, on si ji zobrazí a podruhé už tu možnost mít nebude. Zpráva jednoduše zmizí z chatu.

Související obsah

Tato funkce je prozatím ve vývoji a bude k dispozici v aktualizované verzi WhatsAppu pro Android i iOS. Chystaná novinka není ve světě chatovacích aplikací ničím přelomovým. Jak připomíná web svetandroida.cz, kdysi tuto funkci zavedl i Snapchat.

Upozorňuje také na problém připravovaného režimu, a to možnost dělat si snímky obrazovky. Pokud totiž uživatel nechce, aby v chatu zůstávaly zprávy, není v jeho zájmu, aby si člověk na druhé straně mohl "pořizovat důkazy" v podobě screenshotů. Snapchat tuto možnost po spuštění funkce okamžitě zablokoval, je tedy možné, že se WhatsApp zachová obdobně.

V lednu WhatsApp přišel s novými podmínkami. Podívejte se s čím musíte při používání této aplikace souhlasit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz