Krimi

Řidič měl téměř 5 promile. Sliboval, že pojede opatrně, pak napadl policii

Řidič měl téměř 5 promile. Sliboval, že pojede opatrně, pak napadl policii
Zdroj: Thinkstockphotos

Policisté na Hodonínsku v pondělí chytili řidiče, který usedl za volant, ačkoliv byl opilý. Naměřili mu téměř pět promile, muži se to však nezdálo jako problém. Hlídce tvrdil, že domů pojede opatrně. Když mu nebylo vyhověno, začal být agresivní a policisty napadl. Nakonec tak skončil v cele.

Schylovalo se k večeru, když policisté na Hodonínsku projížděli kolem obchodního centra. Na parkovišti si všimli muže, který seděl v autě na sedadle řidiče a popíjel alkohol. Když už měl zřejmě dost, zabouchl dveře, nastartoval a rozjel se na hlavní silnici. 

Daleko nedojel, hlídka ho okamžitě zastavila. "Policisté zjistili, že 43letý muž má zákaz řízení do podzimu roku 2022 a dechová zkouška ukázala více jak 4,7 promile alkoholu v dechu," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Související obsah

Tato skutečnost však muže nijak netrápila. Policistům oznámil, že už musí jet domů, ale ať nemají strach, že pojede opatrně. Na to muži zákona samozřejmě nepřistoupili, což se muži nelíbilo. Neustále požadoval další alkohol a chtěl z místa odejít.

Jeho agresivita se mezitím stupňovala. Nakonec hlídku napadl a skončil v policejní cele. "Proti řidiči je nyní zahájeno trestní řízení za ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě," informovala Hrůzová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz