Zahraničí

Smutek za Popelku. O úmrtí Šafránkové píší i zahraniční média

Legendární herečka Libuše Šafránková zemřela ve středu ve věku 68 let. Smutnou zprávu potvrdil webu CNN Prima News její syn Josef Abrhám ml. Šafránková si za svoji kariéru získala srdce nejen Čechů, ale i diváků v zahraničí.

"Smutek za Popelku," hlásá titulní strana německého portálu bild.de. "Šafránková se stala známou za hranicemi své země jako Popelka. V roce 1973 si zahrála princeznu v německo-české koprodukci," popsal portál. Od té doby patří Tři oříšky pro Popelku k tradičním vánočním pohádkám nejen v Česku, ale i v Německu, na Slovensku a v mnoha dalších zemích.

O smrti herečky píšou i další německá média, například portál rnd.de. "Tři oříšky pro Popelku. Herečka Libuše Šafránková je mrtvá," píše web. Herečku si zamilovalo celé Německo. Šafránková si v Popelce zahrála s německým hercem Rolfelm Hoppem, který v pohádce ztvárnil krále.

Související obsah

O odchodu Šafránkové píší také slovenská média. "Šafránková teprve v pondělí oslavila 68. narozeniny. Právě v ten den ji hospitalizovali v pražské nemocnici, kde v úterý podstoupila operaci. Podle syna zemřela ve středu ráno," uvedl portál kultura.sme.sk.

Smutná zpráva zasáhla i Norsko. "Popelka se stala klasickým filmem, který si lidé pouští okolo Vánoc. Každé Vánoce ho vidí přibližně 700 tisíc Norů," popsal norský portál nrk.no.

Herečka Libuše Šafránková zemřela ve středu ve věku 68 let. Smutnou zprávu potvrdil její syn Josef Abrhám ml. pro CNN Prima News. V roce 2004 bojovala s rakovinou plic a při operaci přišla o pětinu plic. 

Zdeněk Troška: Na Libuši budu vzpomínat jako na úžasnou kamarádku. Na video TN LIVE se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz