Domácí

České vysoké školy si v žebříčku pohoršily, dobře si vede ČVUT

České vysoké školy si v žebříčku pohoršily, dobře si vede ČVUT
Zdroj: Profimedia

Britská společnost Quacquarelli Symonds (QS) jako každý rok zveřejnila mezinárodní žebříček vysokých škol. České vysoké školy si v loňském roce pohoršily. Nejlepší příčku z nich si stále drží Univerzita Karlova (UK). Jediné České vysoké učení technické (ČVUT) si polepšilo a z 432. příčky poskočilo na 403. místo.

Nejvyšší příčku z českých škol si i nadále drží Univerzita Karlova. Ta v letošním hodnocení ale klesla z 260. na 266. místo. Jedinou školou, která se dokázala v letošním žebříčku posunout nahoru, bylo České vysoké učení technické. Škola se dostala z 432. na 403. příčku.


„Celková 403. pozice je dosud nejlepším umístěním ČVUT v historii hodnocení QS World University Rankings. Výrazný posun percentilu znamená, že ČVUT patří mezi 31 % nejlépe hodnocených univerzit. To přináší ovoce ve formě vyšší akademické reputace, což je významné hodnotící kritérium,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček na webových stránkách školy.

Související obsah


V žebříčku se také umístila Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT), která spadla na 373. místo. V první tisícovce jsou brněnská Masarykova univerzita (MUNI) 551.až 560. místo, Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL) 601.až 650., Vysoké učení technické v Brně (VUT) 701.až 750. nebo Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), Mendelova univerzita v Brně (MENDELU), Technická univerzita v Liberci (TUL) a Univerzita Hradec Králové (UHK) 801.až 1000. Univerzita Hradec Králové se na žebříček dostala letos poprvé.

Žebříček QS World University Rankings zpracovává od roku 2004 poradenská společnost QS a patří mezi tři nejprestižnější mezinárodní srovnání vysokých škol. Pro letošní vydání klasifikoval 1673 škol z 93 zemí. Výsledky hodnocení škol zahrnují šest kritérií, a to reputaci mezi učiteli a vědci z jiných vysokých škol, renomé mezi zaměstnavateli, citovanost autorů, internacionalizaci akademické obce, počty zahraničních studentů a průměrný počet studentů na jednoho vyučujícího.

Plaga: Za výsledky maturit stojí to, že distanční výuka je obtížnější. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz