Domácí

Tajemství kšiltu Libuše Šafránkové: Nosila ho na procházky i pohřby

Tajemství kšiltu Libuše Šafránkové: Nosila ho na procházky i pohřby
Zdroj: TN.cz

Věčná princezna, legendární herečka, ale i velká dáma. To všechno byla Libuše Šafránková. Navzdory tomu v posledních letech dávala před elegancí přednost pohodlí. A téměř nebylo dne, kdy by svůj outfit nedoplnila kšiltem. Měla jich celou sbírku a často se snažila barevně je sladit se zbytkem svého oděvu. Proč na pokrývku hlavy nedala dopustit?

Dívčí jemnost, krásný hlas, obrovská energie, neskutečný talent. Tak viděli Libuši Šafránkovou její herečtí kolegové i přátelé. O jejím módním vkusu se nikdy nemluvilo. Nebylo ani proč. Rodačka z Brna, která si podmanila celé Československo, by vypadala půvabně v čemkoliv.

Na jednou věcí si ale její příznivci lámali hlavu. Šafránková snad na každou příležitost doplňovala své outfity kšiltem, ať už sportovním, nebo elegantnějším.

Po jejím prvním souboji se zákeřnou rakovinou v roce 2014, během nějž jí lékaři museli odebrat přibližně pětinu plic, se spekulovalo o tom, že se kšiltem maskuje před světem. Když si nasadila ještě velké brýle, na ulici ji lidé skutečně nepoznávali. Další možnou variantou byla prostá ochrana před sluníčkem.

Související obsah

Jenže Šafránková kšilty nosila dávno předtím, než se začala potýkat s vážnou chorobou. Poprvé ho měla na hlavě nejpozději v roce 2011. Důvod, proč nevšední pokrývku nosila, je tak pravděpodobně mnohem jednodušší. Brala ji zkrátka za módní doplněk, který se jí líbil a cítila se s ním dobře.

Za důkaz lze považovat i fakt, že v kšiltu přišla i na pohřeb Stanislava Zindulky v březnu 2019 nebo zádušní mši za Vlastu Chramostovou v listopadu téhož roku. A měla ho i tohle pondělí na svoje 68. narozeniny. A to bylo nejspíš naposledy, kdy svůj oblíbený doplněk vynesla.

Související obsah

Po oslavě ji totiž podle deníku Blesk převezli do Všeobecné fakultní nemocnice na pražském Karlově náměstí, kde o den později podstoupila náročnou operaci. Ve středu ráno Libuše Šafránková, legendární Popelka, vydechla naposledy.

Připomeňte si Libušku Šafránkovou v jejích nejlepších rolích:

Podívejte se na záznam speciálního vysílání TN LIVE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz