Zahraničí

Dům ve Walesu za hubičku? V aukci můžete jeden pořídit už za libru

Dům ve Walesu za hubičku? V aukci můžete jeden pořídit už za libru
Zdroj: paulfosh.eigonlineauctions

Pokud uvažujete, že byste se přestěhovali do Walesu, nyní máte jedinečnou příležitost. Do aukce se totiž dostala malá nemovitost ve městě Swansea. A cena je více než příznivá, domek můžete pořídit už za jednu libru (skoro 30 korun).

Malý domek, který se nachází ve městě Swansea na pobřeží jižního Walesu, má dva pokoje. Nemovitost nyní v dražbě, která končí ve čtvrtek, prodává společnost Paul Fosh Auctions a vyvolávací cena je více než příznivá. Dům totiž můžete pořídit už za jednu libru.


"Přestože je nemovitost malá, za tuto cenu i s pozemkem vytváří pro zájemce jedinečnou příležitost. Lidé si mohou vytvořit velmi útulný a moderní domov,“ myslí si Sean Roper z Paul Fosh Auctions.

Související obsah


Dům ale potřebuje kompletní rekonstrukci. Pro nové majitele je to však jedinečná příležitost si domov upravit podle svých představ.


Podle odborníků však prodejní cena bude nakonec vyšší. Zájemci v tuto chvíli nabízí za objekt až 20 500 liber (okolo 600 tisíc korun). Může za to pravděpodobně umístění domu, který se nachází v oblíbeném Morristonu.


Není to však poprvé, co se nějaký dům prodává za tak nízkou cenu. Italská města běžně nabízí nemovitosti i za jednou euro (zhruba 25 korun). Úřady se tak snaží zabránit vylidňování a přilákat mladé lidi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz