Krimi

Peníze ze ztracené peněženky si chtěl přivlastnit řidič. Už putují k majiteli

Kriminalisté z Českolipska uzavřeli příběh ztracené peněženky, která se stotisícovou tržbou putovala Českem, když ji nepozorný majitel odložil do přepravky. Šťastný konec to má pro prodavače, ten své peníze dostane zpět. Smutnou dohru pro muže, který tržbu sebral. Kriminalisté ho obvinili a hrozí mu až rok vězení.

Každodenní rutina se vedoucímu prodejny nevyplatila. Když před uzavřením obchodu počítal tržbu a do peněženky si napěchoval necelých sto tisíc korun, odložil ji do přepravky a pak na ni v roztržitosti zapomněl. Jeho manželka přepravku zamíchala mezi ostatní a ze skladu se tak peníze vydaly na cestu Českem.

A zatímco prodavač se spoléhal na poctivost nálezce, kriminalisté prověřovali všechny, kdo přišli s přepravkami do kontaktu. Důkazy se kupily a jeden z řidičů pekárenského podniku se nakonec přiznal, že peněženku našel a nechal si ji.

Související obsah

"Podezřelý se k činu přiznal pod tíhou řetězce nepřímých důkazů a vyšetřovatel ho obvinil ze spáchání přečinu zatajení věci," uvedla českolipská mluvčí policie Ivana Baláková.

42letý muž sice peníze vrátil, ale už jen necelých 80 tisíc a tvrdí, že víc tam nebylo. Vedoucí obchodu má ale video z prodejny, na kterém je vidět, jak tržbu přepočítává. Z něj už policie zjistí, jak velkou tržbu měl. Šoférovi teď hrozí vyhazov z práce a až roční vězení.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz