Domácí

Neplakej, utěšovala zoufalá matka dítě, které se omylem zamklo v autě

Ze zamčeného auta zachraňovali strážníci v Pardubicích dvouleté dítě. Jeho matka nechala klíče na sedadle a holčička na ně omylem šlápla a auto zamkla. Případ se stal ve středu v poledne, tedy v době, kdy byl ve městě největší žár.

Na parkovišti u pardubického supermarketu mtka utěšovala přes okno své dítě, pro které se stalo vozidlo vězením. "Prosím, neplakej," říkala zoufalá matka. Auto se zamklo kvůli shodě okolností. 

Žena měla patrně plné ruce a dálkové ovládání dočasně položila blízko dětské sedačky. "Holčička nedopatřením zavadila nohou o klíče a tím vozidlo uzamkla," popsala incident pardubická policejní mluvčí Lucie Klementová.

Související obsah

Bylo úplně jasno, slunce pražilo na vůz přímo v poledne. Telefon měla matka zamčený v autě. Naštěstí pomoc nebyla daleko. "Shodou okolností hlídka na místě řešila špatné parkování," doplnila Klementová. 

Strážníci viděli, že dítě zatím není v ohrožení života a zavolali proto zámečníka. Ten byl na místě do několika minut. Pár hmatů šikovného řemeslníka na záchranu stačilo a dveře se bez poškození otevřely. Kdyby se to nedařilo, strážníci by v krajním případě rozbili okno. 

Související obsah

"Všechny nakonec potěšilo, že když zámečník viděl malé dítě, nechtěl za poskytnutou službu zaplatit," dodala policejní mluvčí. A za statečnost dostala holčička od strážníků plyšového koně.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz