Zahraničí

Tragédie na dětském hřišti. Tatínek z atrakce spadl na tříletou holčičku

Tragédie na dětském hřišti. Tatínek z atrakce spadl na tříletou holčičku
Zdroj: Givealittle

Rodinnou tragédií skončilo obyčejné odpoledne na dětském hřišti. Tatínek totiž při hře na jedné z dětských atrakcí ztratil rovnováhu a spadl na svou tříletou dceru Amberlie. Holčička utrpěla vážná zranění, kterým v nemocnici podlehla.

Malá britská holčička Amberlie žila se svou rodinou na Novém Zélandu. S tatínkem se loni 27. srpna vydala na dětské hřiště v parku, který byl kousek od jejich domu. 

Společně si hráli na kulaté atrakci, po které se může chodit a ona se podle toho pohybuje. Tatínek, Robert Foley, se z atrakce zrovna pokoušel seskočit, když ztratil rovnováhu. Při pádu ovšem dopadl na svou dceru, popsal novozélandský deník New Zeland Herald

Na podobné atrakci si Amberlie hrála s tatínkem

Zdroj: Profimedia

Otec sice dceru okamžitě naložil do auta a odvezl do nemocnice, ale lékaři už ji zachránit nedokázali.

Policie po téměř 10 měsících zveřejnila zprávu od koronera. Tříletá holčička podle něj v důsledku pádu otce utrpěla těžké poranění hlavy a krku a poranění mozku a míchy.

Související obsah

Podle koronerovy zprávy holčička v době neštěstí seděla v nejvyšší části atrakce, tatínek byl na druhé straně a pohybem doleva a doprava kolem jemně hýbal. "Poté začal pan Foley ztrácet rovnováhu," uvedl koroner Peter Ryan.

Otec se z atrakce pokusil seskočit, ale v tu chvíli se kolo otočilo a on spadl. Vzhledem k tomu, že se celý kruh otočil, tak byla Amberlie jen kousek od něj a on na ni plnou váhou přistál.

Koroner uvedl, že smrt holčičky nebyla způsobena žádnou chybou nebo vadou samotného zařízení, ani neexistuje žádný důkaz, že otec zařízení provozoval nebezpečně nebo bezohledně. "Amberliina smrt byla tragickou nehodou v pravém slova smyslu," uzavřel zprávu koroner. 

Nehody se stávají i na dětských hřištích v Česku. Loni například na jedno spadl strom:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz