Domácí

Na Pardubicku hořela hala plná kuřat. Zasahovalo osm jednotek hasičů

Rozsáhlý požár drůbežárny likvidovali hasiči ve Starých Holicích na Pardubicku. Podle odhadů je škoda deset milionů korun. Budova je nestabilní, takže než se hasiči ke zvířatům dostanou, musejí ji zbourat.

Ve čtvrtek po 20. hodině vyjeli hasiči k požáru drůbežárny v obci Holice na Pardubicku. "Osm jednotek požární ochrany, z toho jedna ze sousedního Královéhradeckého kraje, zasahuje právě teď u požáru drůbežárny ve Starých Holicích," uvedla po 21. hodině mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

"Momentálně rozebíráme plechy na střeše a hasíme po celém obvodu, nasazeno je osm proudů," dodala mluvčí. 

Požár drůbežárny

Zdroj: Profimedia

Hala byla plná kuřat a část střechy hrozila zřícením. Ráno přijela na pomoc hasičská technika z Jihlavy a ta začala budovu pásovým rypadlem rozebírat. S rozbřeskem se ukázalo, že většinu drůbeže se díky vhánění vzduchu podařilo zachránit a štiplavý kouř usmrtil jen minimum zvířat.

Chovné slepice jsou celý život zvyklé žít jen v hale, takže když se bagry pustily do střechy, ze které odpadávaly těžké bloky, zvířata se až na pár výjimek ani nepohnula a setrvávala na místě. O jejich dalším osudu rozhodnou veterináři, jejich odchyt podle odhadů zabere několik hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz