Domácí

Na Pardubicku hořela hala plná kuřat. Zasahovalo osm jednotek hasičů

Rozsáhlý požár drůbežárny likvidovali hasiči ve Starých Holicích na Pardubicku. Podle odhadů je škoda deset milionů korun. Budova je nestabilní, takže než se hasiči ke zvířatům dostanou, musejí ji zbourat.

Ve čtvrtek po 20. hodině vyjeli hasiči k požáru drůbežárny v obci Holice na Pardubicku. "Osm jednotek požární ochrany, z toho jedna ze sousedního Královéhradeckého kraje, zasahuje právě teď u požáru drůbežárny ve Starých Holicích," uvedla po 21. hodině mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

"Momentálně rozebíráme plechy na střeše a hasíme po celém obvodu, nasazeno je osm proudů," dodala mluvčí. 

Požár drůbežárny

Zdroj: Profimedia

Hala byla plná kuřat a část střechy hrozila zřícením. Ráno přijela na pomoc hasičská technika z Jihlavy a ta začala budovu pásovým rypadlem rozebírat. S rozbřeskem se ukázalo, že většinu drůbeže se díky vhánění vzduchu podařilo zachránit a štiplavý kouř usmrtil jen minimum zvířat.

Chovné slepice jsou celý život zvyklé žít jen v hale, takže když se bagry pustily do střechy, ze které odpadávaly těžké bloky, zvířata se až na pár výjimek ani nepohnula a setrvávala na místě. O jejich dalším osudu rozhodnou veterináři, jejich odchyt podle odhadů zabere několik hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz