Zajímavosti

Sluneční paprsky mohou ublížit i mazlíčkům, je třeba je chránit

Sluneční paprsky mohou ublížit i mazlíčkům, je třeba je chránit
Zdroj: Getty Images

Spálení od sluníčka zažil v létě určitě každý. Mnozí se proto před slunečními paprsky chrání pokrývkou těla nebo opalovacím krémem. Málokdo si ale uvědomuje, že chránit před sluncem potřebují i čtyřnozí mazlíčci.

Veterináři upozorňují, že čtyřnohé parťáky musíme chránit v místech, kde je jejich srst nejtenčí. Nejzranitelnější místa jsou na nose, uších, čumáku či na břiše.

Srst sice dokáže psy uchránit před vážnými popáleninami, ale problémem je UV záření, které jim může způsobit stejné problémy jako lidem, a to podráždění kůže, puchýře, odlupování, a dokonce i rakovinu.

Související obsah

Některá plemena se mohou spálit snáze než jiná, zvláště ta, které mají bílou srst, růžovou kůži nebo je u nich kůže více vystavena slunečnímu záření. "Abychom udrželi domácí mazlíčky v bezpečí, je důležité jim zajistit dostatek stínu a přísun k vodě. Stejně jako slunce může poškodit naši pokožku, představuje také riziko pro zdraví našich mazlíčků, zejména na jejich čumácích a pokud mají světle zbarvenou, velmi krátkou nebo jemnou srst," uvedla veterinářka Dr. Karlien Heyrman pro Tyla.

Související obsah

Pro venčení psa je v horkých dnech také lepší zvolit ranní nebo večerní hodiny. K ochraně mazlíčka je možné použít i opalovací krém a namazat uši a čumáčky taky kočkám. 

Pro zvířata odborníci radí používat opalovací krém s minimálním faktorem 30 a pak hlídat, aby si tento krém neslízala.

Husky byl den uvězněn bez vody v autě, zachránili ho až strážníci. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz