Domácí

Osmiletou holčičku na Klatovsku pokousal pes! Neútočil prý poprvé

Osmiletou holčičku na Klatovsku pokousal pes! Neútočil prý poprvé
Zdroj: Getty Images

Teprve osmiletou holčičku napadl agresivní pes v Sušici na Klatovsku, když si hrála na pískovišti. Pokousal ji na nohách, hrudníku a žebrech. Psa podle svědků doprovázela asi 11letá dívka, která s ním po incidentu utekla. Napadenou museli ošetřit v nemocnici, řeší to městská policie.

Osmiletá holčička si ve čtvrtek večer hrála na pískovišti na dětském hřišti v Sušici. Najednou k ní přiběhl pes a ve vteřině zaútočil. Na případ upozornil portál Krimi Plzeň.

"Myslím, že to byla border kolie. Než maminka holčičky zvládla psa odehnat, pokousal holčičku na nohách, na hrudníku a na žebrech," popsal svědek.

Podle něj byla na místě s agresivním psem 11letá dívka. "Po útoku i s ním z místa utekla," doplnil.

Související obsah

Napadená holčičku museli kvůli oděrkám a několika ranám ošetřit v nemocnici. Údajně to není poprvé, co mají místní s tímto psem problém.

"Už několik dětí z okolí si stěžovalo, že je ta kolie napadla a pokousala. Bydlí přes ulici od hřiště, venčit ji chodí zřejmě dcerka majitelky, a ta absolutně toho psa nezvládá. Pes jí utíká a útočí na jiné děti," řekl další svědek.

Incidentem se začala zabývat městská policie. Ta už majitelku vyzvala k podání vysvětlení. Pokud nebude souhlasit se zaviněním přestupku, věc dořeší správní orgán.

Útok psa na dítě očima kynologů. Čí je to chyba a jak se bránit? To se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz