Zahraničí

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo nejméně 20 lidí, dalších 40 se zranilo

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo nejméně 20 lidí, dalších 40 se zranilo
Zdroj: Isifa / Rafiqui / SIPA

Nejméně 20 lidí zemřelo v pátek při nehodě autobusu v jihozápadní provincii Balúčistán v Pákistánu. K tragédii došlo poté, co plně obsazený autobus, který vezl účastníky z muslimského festivalu sjel ze silnice do příkopu a převrátil se na bok. Podle místních úřadů se zranilo dalších více než 40 cestujících, informuje agentura RT.

V pátek v časných ranních hodinách sjel autobus plný poutníků ze silnice poblíž města Karkh v pákistánské provincii. "Do okresní nemocnice v Khuzdaru bylo převezeno 20 těl a přes 40 zraněných," řekl agentuře Reuters Dr. Manzoor Zahir a dodal, že 10 zraněných je v kritickém stavu. Na obrázcích sdílených online je otlučený autobus vidět na boku poblíž malého vodního toku. Kolem něj jsou roztroušeny osobní věcicestujících.

Podle zdroje blízkého vyšetřování, který hovořil s agenturou Reuters, "byl autobus přetížený a cestující dokonce cestovali po střeše autobusu". Dodal, že byli vysláni vojáci a polovojenské síly, aby pomohli přeživším a prozkoumali trosky.

Související obsah

Bashir Ahmed, zástupce komisaře pro oblast Khuzdar, řekl, že oběti se vracely z náboženského festivalu na počest místního muslimského světce. Dodal, že všichni mrtví byli muži a že cestovali domů do Sindhu, jedné ze čtyř pákistánských provincií, východně od Balúčistánu.

Dopravní a železniční nehody nejsou v Pákistánu vzácnými událostmi. Nejméně 62 lidí zemřelo v pondělí, když osobní vlak narazil do vykolejených vagónů jiného vlaku poblíž města Ghotki v provincii Sindh.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz