Zahraničí

Zemřel americký herec Ned Beatty známý z filmů Vysvobození a Superman

Ned Beatty, americký herec nominovaný na Oscara, který si zahrál ve filmech jako Vysvobození a Superman, zemřel ve věku 83 let. Informace přinesla CNN.

"Ned zemřel v neděli ráno z přirozených příčin, obklopen svou rodinou a blízkými," uvedla bez dalších podrobností v e-mailu pro CNN Deborah Millerová ze společnosti Shelter Entertainment Group, která jej zastupovala.

Beatty si ve světě filmu vysloužil pozornost hned první rolí ve snímku Vysvobození z roku 1972, kde ztvárnil jednoho ze čtyř mužů, kteří zažijí hrůzný víkend na divoké řece. V roce 1976 byl nominován na Oscara za nejlepšího herce ve vedlejší roli za film Televizní společnost, v roce 1978 hrál Otise v Supermanovi a měl nespočet dalších divadelních, televizních a filmových rolí.

Související obsah

Podle jeho agentury Shelter Entertainment Group byl ve své době oslavován jako "nejbouřlivější herec v Hollywoodu". Beatty se narodil a vyrostl v Kentucky, podle agentury rybařil a pracoval na farmách.

"Začínal jako profesionální umělec v deseti letech, kdy si vydělal kapesné zpíváním v gospelových kvartetech a holičství," uvedla agentura.

Během jeho angažmá v Abingdonu ve Virginii a ve Washingtonu D.C a na Broadwayi si ho filmový režisér John Boorman vybral, aby hrál postavu Bobbyho Trippa ve filmu Vysvobození.

Mezi jeho další filmy patří Všichni prezidentovi muži, Policie z New Orleans a Poslouchej mou píseň, či z poslední doby například snímky Jako vzteklí psi, Soukromá válka pana Wilsona a Odstřelovač, uvedla agentura.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz