Zahraničí

V lese na Slovensku našli mrtvého muže, zřejmě ho zabil medvěd!

Tragicky skončila procházka 57letého muže v lese u slovenské obce Liptovská Lúžna. Muže našli se zraněními v oblasti krku a na noze, pravděpodobně na něho zaútočil medvěd. V případě, že se útok potvrdí, bude se jednat o historicky první oběť po útoku medvěda na Slovensku.

Muž se vydal na procházku do lesa nad obcí Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok, kde na něj s velkou pravděpodobností podle informací TV Markíza zaútočil medvěd.

Přesnou příčinu úmrtí musí ještě potvrdit soudní pitva. Muž měl na těle zranění v oblasti krku a také na noze.

Pokud by úřady skutečně potvrdily, že muž zemřel po útoku medvěda, bude se jednat o historicky první napadení touto šelmou na Slovensku, které skončilo smrtí.

"Přivolaný soudní lékař konstatoval, že ke smrti nedošlo přirozeným způsobem. Muž měl na hlavě, krku a boku poranění, která byla způsobena pokousáním. Na místě nálezu se našly čerstvé stopy medvěda," řekla pro TV Markíza mluvčí Lesů SR Marína Debnárová.

Související obsah

Medvědi se objevují i v české přírodě. Fotopasti zachytily v květnu jednoho jedince na Zlínsku. Už dříve ochránci přírody našli stopy medvěda na Vizovicku a ve zlínské části Pindula. Nemuselo se nutně jednat o stejné zvíře.

Škody působil medvěd na Zlínsku před více než třemi roky. Roztrhal několik ovcí a poničil i včelí úly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz