Domácí

Dorazí vlna tropických veder. Pozor by si měli dát hlavně děti a senioři

Česko se připravuje na vlnu tropických veder, která nás čeká v následujících dnech. Už v úterý teploty atakovaly třicet stupňů Celsia. Na prudké oteplení už reagují i některé firmy a své zaměstnance při práci před horkem chrání.

Nejhorší to mají ti, kteří pracují venku. Tomáš Nolč a jeho parta asfaltérů se v úterý na slunci smažili celý den. Některé firmy, třeba jihlavské technické služby už proto přechází na letní režim a svým zaměstnancům v těchto vedrech práci zpříjemňují.

Úterkem se otevírají i mnohá doteď zavřená koupaliště. Na Vysočině je to například ve Velkém Meziříčí nebo v Moravských Budějovicích, kompletně otevřený je i jihlavský aquapark.

Související obsah

Ve vedrech je nutné dodržovat hlavně pitný režim. Pozor by si měly dát hlavně děti, starší lidé a nemocní. "Rizikoví jsou především lidé s nemocemi cév a s nemocemi plic," uvedl primář jihlavské nemocnice Jaroslav Točík.

Nadcházející dny přinesou do Česka opravdu vysoké teploty. V pátek a o víkendu se mohou vyšplhat i nad 35 stupňů.

Koupací sezóna začala. Nápor očekávají bazény i přírodní koupaliště. Podívejte se na reportáž TV Nova:

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz