Zahraničí

Izrael opět bombardoval Pásmo Gazy, reagoval na útok zápalnými balóny

Izraelská armáda podnikla v noci na středu nálet na několik cílů v Gaze. Podle prohlášení Izraelských obranných sil (IDF) se tak stalo v reakci na vypuštění zápalných balónů, které způsobily v jižním Izraeli několik požárů. Podle Palestinců útoky způsobily pouze materiální škody bez ztrát na životech. Jde o první ozbrojený konflikt od doby, kdy téměř před měsícem vstoupilo v platnost příměří. IDF uvedla, že zasáhla vojenské komplexy Hamásu. IDF tvrdí, že balóny byly vypuštěny na protest proti provokativnímu pochodu Jeruzalémem.

Křehké příměří po jedenáctidenních střetech narušily další incidenty. Už v úterý prošel Jeruzalémem pochod izraelských ultranacionalistů, který palestinská strana vnímala jako provokaci.

Hnutí Hamás vyzvalo k odporu proti pochodu, který měl oslavit sjednocení východní a západní části Jeruzaléma Izraelem v roce 1967, vypustilo sérii zápalných balónů, které měly způsobit nejméně 10 požárů na jihu Izraele.

Izraelská armáda odpověděla sérií náletů na několik cílů, které měly patřit hnutí Hamás. Mělo jít o výcvikové tábory a plánovací centra.

Související obsah

"Hamás ponese odpovědnost za svoje akce," zveřejnila izraelská armáda na sociálních sítích společně s oznámením o provedených náletech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz