Domácí

Tragédie v Praze! Sraženou chodkyni se snažili záchranáři oživit přes půl hodiny

Tragédie v Praze! Sraženou chodkyni se snažili záchranáři oživit přes půl hodiny
Zdroj: Profimedia

Záchranáři a policisté vyjeli ve čtvrtek ráno k vážné nehodě v pražských Petřinách, kde autobus srazil chodkyni. Té okamžitě přispěchali na pomoc přítomní svědci, v resuscitaci pak pokračovali záchranáři společně s lékařkou. Ženu se i přes veškerou snahu zasahujících zachránit nepodařilo, svým zraněním podlehla na místě.

Nehoda se stala ve čtvrtek krátce před devátou hodinou. V ulici Na Petřinách u autobusové zastávky Petřiny srazil autobus 76letou chodkyni. Zraněné ženě se na pomoc seběhli svědci, kteří okamžitě začali s telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitací (TANR).

"Na místě přebrali laickou resuscitaci (TANR) záchranáři s lékařkou a inspektorem. Žena je ve velmi vážném stavu," informovali pražští záchranáři krátce po deváté hodině.

Krátce před desátou hodinou pak přišla velmi smutná zpráva, sraženou chodkyni se i přes veškerou snahu zasahujících nepodařilo zachranit. Oživování probíhalo přes půl hodiny, žena ale svým zraněním podlehla.

Související obsah

Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje policie, zásah by měl podle policejního informačního portálu trvat přibližně do poledne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz