Domácí

Městské části zvažují, že se odtrhnou od Brna! Nelíbí se jim územní plán

Starostové některých městských částí Brna zvažují, že se od moravské metropole odtrhnou a osamostatní. Nelíbí se jim nový územní plán, podle kterého se mají zastavět některé zelené plochy.

Brno – Ořešín anebo třeba Brno – Líšeň, to jsou příklady městských částí, které nový záměr magistrátu rozžhavil téměř doběla. Důvodem je nespokojenost s novým územním plánem.

"V rámci hustě zastavěného sídliště máme několik ploch, které byly v 90. letech změněny na stavební, a my si myslíme, že by měly opět být součástí zeleně, tyto plochy jsou v tuto chvíli nezastavěné. Těch pár desítek bytů, které by se zastavěním získaly, by znehodnotilo bydlení stovkám lidí," popsal starosta městské části Brno – Líšeň Břetislav Štefan.

Městské části se snažily proti tomuto záměru bojovat. Brno prý ale jejich připomínky vůbec nebralo v potaz. Někteří starostové za tím vidí tlak developerů, kteří jsou ochotní stavět téměř všude.

Související obsah

"Toto není výmysl městské části, toto není výmysl žádného starosty, v těch městských částech je to podobné, starostové se opírají o petice a požadavky občanů. Myslím si, že je to v naprostém pořádku," doplnil Štefan.

Pokud se na novém územním plánu nic nezmění a v těchto městských částech by se začalo stavět na úkor zeleně, plánují se tyto městské části od Brna odtrhnout, aby tomu zabránily.

Radim Bánovský / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz