Domácí

V Česku padaly teplotní rekordy! Na západě Čech bylo přes 33 °C

V Česku ve čtvrtek padaly teplotní rekordy, z 261 stanic byl rekord překonán na 105 z nich. Nejtepleji bylo v Plzni, kde meteorologové naměřili 33,3 °C. Velmi teplé počasí by mělo i nadále pokračovat, v neděli by mohlo být až 36 °C.

V přílivu velmi teplého vzduchu stoupaly čtvrteční odpolední teploty převážně na 27 až 32 °C, nejtepleji bylo na západě Čech, kde se teplota dostala až k 33 °C.


Meteorologové zpřísnili výstrahy před vedrem! Varují také před požáry:

 

"Nevyšší teplota byla naměřena na stanici Plzeň - Bolevec 33.3 °C. Z 261 stanic měřicích více jak rok byl na 105 z nich včera překonán teplotní rekord," informovali v pátek meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Kvůli vysokým teplotám je vyhlášena výstraha s vysokým stupněm nebezpečí v Ústeckém a Plzeňském kraji, ve zbytku republiky pak platí výstraha s nízkým stupněm nebezpečí. Odvolána bude až o půlnoci.

Související obsah

S vysokými teplotami musíme ještě pár dní počítat, v neděli by mohlo být dokonce až 36 °C. Velmi teplé počasí ukončí až příchod studené fronty, kterou meteorologové očekávají v pondělí.

"V důsledku teplého a suchého počasí předpokládáme postupné zvyšování rizika vzniku a šíření požárů," upozorňuje ČHMÚ.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz