Domácí

V Česku padaly teplotní rekordy! Na západě Čech bylo přes 33 °C

V Česku ve čtvrtek padaly teplotní rekordy, z 261 stanic byl rekord překonán na 105 z nich. Nejtepleji bylo v Plzni, kde meteorologové naměřili 33,3 °C. Velmi teplé počasí by mělo i nadále pokračovat, v neděli by mohlo být až 36 °C.

V přílivu velmi teplého vzduchu stoupaly čtvrteční odpolední teploty převážně na 27 až 32 °C, nejtepleji bylo na západě Čech, kde se teplota dostala až k 33 °C.


Meteorologové zpřísnili výstrahy před vedrem! Varují také před požáry:

 

"Nevyšší teplota byla naměřena na stanici Plzeň - Bolevec 33.3 °C. Z 261 stanic měřicích více jak rok byl na 105 z nich včera překonán teplotní rekord," informovali v pátek meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Kvůli vysokým teplotám je vyhlášena výstraha s vysokým stupněm nebezpečí v Ústeckém a Plzeňském kraji, ve zbytku republiky pak platí výstraha s nízkým stupněm nebezpečí. Odvolána bude až o půlnoci.

Související obsah

S vysokými teplotami musíme ještě pár dní počítat, v neděli by mohlo být dokonce až 36 °C. Velmi teplé počasí ukončí až příchod studené fronty, kterou meteorologové očekávají v pondělí.

"V důsledku teplého a suchého počasí předpokládáme postupné zvyšování rizika vzniku a šíření požárů," upozorňuje ČHMÚ.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz