Domácí

Obří zásilka pašovaných cigaret. Celníci našli kontraband za 38 milionů

Jihomoravští celníci v úterý dopadli náklaďák, který převážel šest milionů nekolkovaných cigaret. Jejich hodnota se vyšplhala až na 38,4 milionů korun. Od počátku letošního roku se jedná už o několikáté odhalení pašování tabákových výrobku.

Celní hlídka zastavila v úterý na dálnici D2 ve směru z Břeclavi na Brno náklaďák, který měl údajně převážet brambory ze Slovenska do Německa.

"Po otevření návěsu příslušníci zjistili, že prostor je naplněn vyrovnanými paletami, na kterých byla ložena červená řepa sloužící jako krycí náklad. Velkým překvapením bylo, když se za vyloženým krycím nákladem objevilo dalších dvacet pět palet, které obsahovaly třicet tisíc kartonů cigaret značky Marlboro red bez platné tabákové nálepky," uvedla Hana Prudičová z ředitelství Celní správy ČR.

Související obsah

Na místě byly odhaleny pašované cigarety v hodnotě přes 38 milionů korun. Záchyt náklaďáku se podařilo provést díky informacím od polského Celního a daňového úřadu ve Vratislavi. Čeští celníci poté informace rozpracovali a náklaďák úspěšně odstavili."Řidič kamionu nedoložil celníkům k nalezeným cigaretám žádné přepravní doklady, a proto byl případ předán kolegům na odbor pátrání Brno k přijetí dalších opatření. Předběžně vyčíslený daňový únik činí 19,2 mil Kč. V případě prodeje originálních cigaret značky Marlboro by hodnota nákladu činila 38,4 mil Kč," doplnila Prudičová.Od počátku roku se jedná už o několikátý záchyt tabákových výrobků. Významné případy nelegální přepravy tabákových výrobků byly odhaleny například Celními úřady pro Olomoucký, Liberecký, Ústecký kraj a kraj Vysočina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz