Zahraničí

V Peru se zřítil autobus do rokle, zemřelo nejméně 27 dělníků

V Peru se zřítil autobus do rokle, zemřelo nejméně 27 dělníků
Zdroj: Profimedia

V pátek odpoledne se v Peru zřítil z horské silnice do rokle autobus, který převážel dělníky. Podle zpráv tamních médií nepřežilo nehodu nejméně 27 lidí.

Společnost Hochschild Mining, jejíž dělníky autobus převážel, v pátek uvedla, že při tragické dopravní nehodě v Peru zemřelo nejméně 27 zaměstnanců a 13 se jich zranilo, informuje portál Gulf News.

Autobus přepravoval pracovníky z těžebního dolu Pallancata do města Arequipa na jihu Peru. V autobuse mělo být v době havárie zhruba 50 lidí. "Všichni jsme z této zprávy zdrceni a již jsme zahájili důkladné vyšetřování," uvedl šéf těžařské společnosti Ignacio Bustamante.

Související obsah

Jedná se už o druhou nehodu autobusu v Peru za posledních čtrnáct dní. Minulé úterý se ze srázu také jeden zřítil, při nehodě zemřelo 17 lidí. 

Minulý pátek zemřelo 20 lidí při nehodě autobusu v jihozápadní provincii Balúčistán v Pákistánu. K tragédii došlo poté, co plně obsazený autobus, který vezl účastníky z muslimského festivalu sjel ze silnice do příkopu a převrátil se na bok.

U Svatého Kříže se srazily osobáky, při nehodě zemřeli dva lidé. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz