Zahraničí

V Peru se zřítil autobus do rokle, zemřelo nejméně 27 dělníků

V Peru se zřítil autobus do rokle, zemřelo nejméně 27 dělníků
Zdroj: Profimedia

V pátek odpoledne se v Peru zřítil z horské silnice do rokle autobus, který převážel dělníky. Podle zpráv tamních médií nepřežilo nehodu nejméně 27 lidí.

Společnost Hochschild Mining, jejíž dělníky autobus převážel, v pátek uvedla, že při tragické dopravní nehodě v Peru zemřelo nejméně 27 zaměstnanců a 13 se jich zranilo, informuje portál Gulf News.

Autobus přepravoval pracovníky z těžebního dolu Pallancata do města Arequipa na jihu Peru. V autobuse mělo být v době havárie zhruba 50 lidí. "Všichni jsme z této zprávy zdrceni a již jsme zahájili důkladné vyšetřování," uvedl šéf těžařské společnosti Ignacio Bustamante.

Související obsah

Jedná se už o druhou nehodu autobusu v Peru za posledních čtrnáct dní. Minulé úterý se ze srázu také jeden zřítil, při nehodě zemřelo 17 lidí. 

Minulý pátek zemřelo 20 lidí při nehodě autobusu v jihozápadní provincii Balúčistán v Pákistánu. K tragédii došlo poté, co plně obsazený autobus, který vezl účastníky z muslimského festivalu sjel ze silnice do příkopu a převrátil se na bok.

U Svatého Kříže se srazily osobáky, při nehodě zemřeli dva lidé. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz