Domácí

Únik chemikálií v Plzni: Zemřel další člověk, policie už případ vyšetřuje

V nemocnici v sobotu zemřel další pracovník plzeňské čistírny odpadních vod, kde v pátek unikly nebezpečné chemikálie. Nehoda si tak vyžádala už třetí oběť. Jeden člověk je stále v kritickém stavu. Policie případ vyšetřuje pro ohrožení z nedbalosti.

V plzeňské čtvrti Skvrňany v pátek odpoledne zasahovali hasiči, policisté i zdravotníci. V místní čističce odpadní vod totiž unikly nebezpečné chemikálie, s největší pravděpodobností sirovodík. Zdravotníci museli čtyři lidi resuscitovat, dva z nich zemřeli krátce po převozu do nemocnice. Podle informací informací policie v sobotu zemřel v nemocnici i třetí člověk. Jeden pracovník stále zůstává v kritickém stavu.

"Hasiči ze všech tří plzeňských stanic a také laboratoř Třemošná zasahují v Plzni u úniku nebezpečné látky v objektu čistírny odpadních vod. Zasaženo bylo sedm lidí, tři opustili objekt sami, čtyři museli být resuscitováni. Hasiči se nyní radí s technology, jak dále postupovat. Naměřeny byly zvýšené koncentrace siřičitanů a sirovodíku," řekl TV Nova v pátek mluvčí hasičů Petr Poncar.

Podle hasičů byl únik plynu lokalizovaný jen na čističku, nerozšířil se například do kanalizace. Zasahující jednotky zároveň obyvatelům z blízkých domů doporučily, aby nevětrali. K tragédii došlo ve firmě, která zpracovává tekuté průmyslové odpady.

Související obsah

Únikem látky se už začala zabývat také policie. "Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Prověřováním veškerých skutečností se zabývají kriminalisté a ve věci budou vyžádány znalecké posudky," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

V Plzni unikly nebezpečné chemikálie. Podívejte se na páteční reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz