Krimi

Roztržka v pečovatelském domě. Senior pobodal druhého muže nožem

Roztržka v pečovatelském domě. Senior pobodal druhého muže nožem
Zdroj: Profimedia

Plzeňská kriminálka se od nedělního odpoledne zabývá případem pokusu o vraždu. V domě s pečovatelskou službou v Žihli se strhl slovní konflikt mezi dvěma obyvateli, poté měl jeden z mužů na druhého zaútočit nožem.

V neděli odpoledne došlo v Domě s pečovatelskou službou v Žihli na Plzeňsku ke slovnímu konfliktu mezi dvěma obyvateli. Jeden ze seniorů poté na druhého zaútočil a podle informací Krimi-Plzeň ho bodl nožem do zad.


Na místo okamžitě vyjeli policisté a záchranáři. Policisté 69letého útočníka, který byl pod vlivem alkoholu, na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Napadený 70letý muž byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Plzeň. V současné chvíli už je mimo ohrožení života.

Související obsah


"Zabýváme se případem násilného charakteru, ke kterému došlo mezi dvěma klienty v jednom zařízení sociálních služeb. Podezřelého jsme zadrželi a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.


Proč k roztržce došlo, a z jakého důvodu muž vytáhl nůž, policie vyšetřuje. Za pokus o vraždu hrozí muži až 18 let za mřížemi.

Na ulici v Praze našli mrtvého muže! Policie nevylučuje vraždu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz