Domácí

Na Písecku se zřítilo historické letadlo, jeden muž zemřel

Při pádu historického letadla na Písecku zahynul v neděli odpoledne jeden cizinec. Druhý pasažér skončil s vážným zraněním v nemocnici v Praze. Podle informací policie se jednalo o historický letoun T-28 Trojan, který se vracel z výstavy v Polsku.

K pádu letadla došlo v neděli před 17:00 hodinou poblíž obce Jickovice. Podle mluvčí jihočeská policie Štěpánky Schwarzové se mělo jednat o stroj T-28 Trojan, což byl americký cvičný letoun využívaný od počátku 50. let americkým námořnictvem. 

"Policisté na místě neštěstí zjistili, že letadlo letělo pravděpodobně spolu s dalšími třemi letouny z Polska, kde se konaly letecké ukázky, směrem do Rakouska. Nedaleko Jickovic pak jedno z letadel z dosud nezjištěných příčin proletělo lesním porostem a havarovalo," uvedla mluvčí.

Související obsah

Podle jejího vyjádření tvořily posádku letadla dvě osoby. Jednou z nich byl muž (nar. 1975) cizí státní příslušnosti, který při pádu letadla těžce zranil a byl vrtulníkem letecké záchranné služby transportován do nemocnice v Praze. Druhá osoba nehodu nepřežila.

Zdroj: PČR Jihočeského kraje

Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně policejního psovoda a výjezdová skupina kriminalistů, kteří událost dokumentovali. "Přesné příčiny a okolnosti tohoto neštěstí jsou předmětem vyšetřování pracovníků Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Případem se budou nadále zabývat písečtí kriminalisté," dodala Schwarzová

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz