Krimi

Policie v Teplicích zaklekla agresora. Smrt se zásahem nesouvisela, tvrdí pitva

Trojice policistů zasahovala o víkendu v Teplicích proti velmi agresivnímu muži, který byl pravděpodobně pod vlivem drog. Policisté museli na útočícího muže zakleknout, aby se jim ho podařilo dostat pod kontrolu. Během převozu do nemocnice ale zemřel. Soudní pitva však vyloučila, že by úmrtí souviselo s policejním zákrokem.

Incidentu měla předcházet potyčka mezi dvěma narkomany. Na místo vyrazila hlídka, jeden z mužů měl ale na ni zaútočit. Sám proti třem policistům neměl šanci, přesto jim dal zabrat. Událost natočili svědci.


Ze záznamu je evidentní, že se útočník, který zřejmě nebyl kvůli drogám při smyslech, bránil vší silou celých šest minut. Při převozu do nemocnice pak zemřel. "Zasahovali jsme v Teplicích, kde se měla odehrát potyčka mezi dvěma narkomany, bližší informace nemůžeme poskytovat,“ informoval mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

"Lékař konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami. K objasnění přesné příčiny byla nařízena soudní pitva. Další okolnosti případu teď prověřují kriminalisté a pracovníci odboru vnitřní kontroly,“ doplnil policejní mluvčí Daniel Vítek.


Soudní pitva vyloučila jakoukoli souvislost úmrtí muže s policejním zákrokem. "Podle předběžné pitevní zprávy bylo u muže zjištěno podezření z ovlivnění cizorodou látkou amfetaminové řady a při pitvě byly zjištěny chorobné změny věnčitých tepen srdce," uzavřel Vítek.

Související obsah

Další okolnosti incidentu zjišťují kriminalisté spolu s pracovníky odboru vnitřní kontroly.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz