Krimi

Muž s nožem chtěl v Ostravě okrást číšníka. Ten podezřelého zadržel

Zdrogovaný zloděj se pokusil v ostravské restauraci okrást číšníka a přítomné ohrožoval nožem. Číšníkovi se ho ale podařilo zpacifikovat a předat policistům.

Číšník přišel ráno do restaurace v Nádražní ulici v Ostravě. Najednou vběhl do místnosti neznámý muž a vzal z pultu peněženku jeho kolegyně. "Sebral ji a začal utíkat,“ popsal napadený číšník.


Zaměstnanec restaurace vyběhl za pachatelem a brzy ho dohnal. "Po zpáteční cestě, jak jsem ho vedl zpátky do hospody, jsem se ohnul pro peněženku a on v tu ránu vytáhl nůž,“ doplnil.

Související obsah


Číšník zachoval chladnou hlavu a nůž pachateli vzal. Kolegyně mezitím zavolala policii. Když to pachatel zjistil, rozčílil se. Pokusil se dokonce napadnout 10letého syna číšníkovy kolegyně, který byl také v restauraci. "Chytil ten nůž, co tam byl odložený. U dveří stál ten malý, začal mu šermovat nožem před obličejem, že ho pořeže a popíchá,“ řekl číšník, který muže zpacifikoval.

Podezřelý byl podle policie pod vlivem metamfetaminu. "Komisař zahájil úkony trestního stíhání a obvinil 27letého muže ze spáchání zločinu vydírání a přečinu krádeže. V současné době je vedeno trestní stíhání na svobodě. Muži hrozí až osmileté vězení,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.


Policie ale upozorňuje, že lidé by v podobných případech měli raději zavolat policisty.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz