Domácí

Inspektoři varují před falšovanou šunkou z dovozu. Nemáte ji doma?

Inspektoři varují před falšovanou šunkou z dovozu. Nemáte ji doma?

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) varují před dvěma šaržemi šunek z dovozu. Ve skutečnosti totiž mají o 10 % nižšní obsah masa, než udávají informace na obalu.

Na trhu se objevily dvě šarže šunky z dovozu falšované sníženým obsahem masa. Jedná se o BERGER KRŮTÍ ŠUNKA, Puten Schinken, v balení 100 g, s označením data minimální trvanlivosti do 03.06.2021, výrobce: Fleischwaren Berger GesmbH & CoKG, Koglerstrasse 8, 3443 Sieghartskirchen, Rakousko.


Výrobce ve složení na obalu uvedl, že výrobek obsahuje 85 % krůtího masa. Laboratorní rozbor však potvrdil přítomnost masa z krůtích prsou pouze v množství 75,9 %. Produkt odborníci objevili v prodejně Globus v Praze 5.

Související obsah


Ve druhém případě jde o šunku RADATZ WIENER FARMER SCHINKEN, Vídeňská farmářská šunka od kosti vařená a uzená, v balení 150 g, s označením data použitelnosti do: 04.06.2021, výrobce: Radatz GmbH, Erlaaer Straße 187, A-1230 Wien, Rakousko.


Také u této šarže výrobce uvádí na obalu, že produkt obsahuje 96 % vepřového masa. Odborníci na základě laboratorních rozborů odhalili pouze 85,4 % vepřového masa. Falšovaný výrobek odhalili v Kauflandu v Lochotínské ulici v Plzni.


"V obou případech byla informace na obalu pro spotřebitele zavádějící ohledně skutečného složení potraviny a SZPI zahájí s kontrolovanými osobami správní řízení o uložení pokuty,“ řekl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Muž roky nic neutratil za potraviny, vše našel v kontejneru. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz