Domácí

Inspektoři varují před falšovanou šunkou z dovozu. Nemáte ji doma?

Inspektoři varují před falšovanou šunkou z dovozu. Nemáte ji doma?
Zdroj: SZPI

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) varují před dvěma šaržemi šunek z dovozu. Ve skutečnosti totiž mají o 10 % nižšní obsah masa, než udávají informace na obalu.

Na trhu se objevily dvě šarže šunky z dovozu falšované sníženým obsahem masa. Jedná se o BERGER KRŮTÍ ŠUNKA, Puten Schinken, v balení 100 g, s označením data minimální trvanlivosti do 03.06.2021, výrobce: Fleischwaren Berger GesmbH & CoKG, Koglerstrasse 8, 3443 Sieghartskirchen, Rakousko.


Výrobce ve složení na obalu uvedl, že výrobek obsahuje 85 % krůtího masa. Laboratorní rozbor však potvrdil přítomnost masa z krůtích prsou pouze v množství 75,9 %. Produkt odborníci objevili v prodejně Globus v Praze 5.

Související obsah


Ve druhém případě jde o šunku RADATZ WIENER FARMER SCHINKEN, Vídeňská farmářská šunka od kosti vařená a uzená, v balení 150 g, s označením data použitelnosti do: 04.06.2021, výrobce: Radatz GmbH, Erlaaer Straße 187, A-1230 Wien, Rakousko.


Také u této šarže výrobce uvádí na obalu, že produkt obsahuje 96 % vepřového masa. Odborníci na základě laboratorních rozborů odhalili pouze 85,4 % vepřového masa. Falšovaný výrobek odhalili v Kauflandu v Lochotínské ulici v Plzni.


"V obou případech byla informace na obalu pro spotřebitele zavádějící ohledně skutečného složení potraviny a SZPI zahájí s kontrolovanými osobami správní řízení o uložení pokuty,“ řekl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Muž roky nic neutratil za potraviny, vše našel v kontejneru. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz