Zahraničí

Šla jsem a modlila se. Žena popsala nehodu, při níž v USA zemřelo 9 dětí

"Jsem naboso, stojím na dálnici I-65 a odcházím, odcházím co nejdál." Tak mimo jiné svědkyně popisuje víkendovou tragickou nehodu, při které v americké Alabamě zemřelo devět dětí a jeden dospělý. Na děsivém karambolu má velký podíl špatné počasí, oblast totiž předtím bičovaly přívalové deště.

Lacey Willisová se v sobotu s manželem a půlroční dcerou vracela z výletu za rodinou, když se v okrese Butler v Alabamě zapletla do šílené hromadné nehody. Počasí podle ní bylo špatné už asi hodinu před nehodou, průtrž to sice nebyla, ale na dálnici se stále držela spousta vody.

Willisová seděla na zadním sedadle se svojí dcerou, když ucítila ránu. Auto, které řídil její manžel, vzápětí narazilo do svodidel, vystřelily airbagy a vůz skončil na travnatém středovém pásu, píše CNN.

Manžel Willisové okamžitě zareagoval slovy, že z auta musejí dostat malou dcerku. Žena na nic nečekala, kojence popadla a začala se od místa nehody rychle vzdalovat. A v tu chvíli si všimla, že nabouraná auta začínají hořet.

Související obsah

"Jsem naboso, stojím na dálnici I-65 a odcházím, odcházím co nejdál. A jen se modlím," přiblížila Lacey Willisová těžké chvíle. Její manžel zatím pomáhal rodině, jejíž auto se převrátilo na bok, uniknout z vraku.

Lidé kolem ní křičeli, ať někdo zavolá policii, nikdo ale prý nevěděl, na kolikátém kilometru dálnice jsou. "Byl tam jeden chlapík bez trika, ječel a sháněl doktory a sestřičky," zmínila svědkyně.

Sama je "velmi vděčná", že ona i její blízcí z nehody vyvázli bez újmy. Ale i tak prý cítí trochu viny. "Životy těch rodin se navždy změnily a já doufám, že najdou způsob, jak být v pořádku. Protože tohle je pro spoustu lidí tragické. My máme opravdu veliké štěstí," ví Willisová.

Při sobotní nehodě na dálnici I-65 v Alabamě zemřelo deset lidí, z toho devět dětí. Osm z nich bylo ve věku od 4 do 17 let a šlo o zanedbávanou a zneužívanou mládež, o kterou se starala dobročinná organizace. Zbylými dvěma oběťmi jsou devětadvacetiletý otec a jeho devítiměsíční dcerka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz