Domácí

Na Příbramsku bourala sanitka. Vezla pacienta na transplantaci

Na Příbramsku bourala sanitka. Vezla pacienta na transplantaci
Zdroj: TV Nova

Na Příbramsku se v úterý dopoledne srazila sanitka, která spěchala s pacientem do nemocnice na transplantaci, s náklaďákem. Zranili se dva záchranáři, středně těžká zranění utrpěl také převážený člověk. Toho vezla sanitka do nemocnice, kde má podstoupit transplantaci.

Nehoda se stala na silnici I/4 na 48. kilometru u obce Buk na Příbramsku. "Záchranka se tam srazila s dodávkou. Podle prvotních informací jela sanitka se zapnutými majáky,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Markéta Johnová. Sanitka vezla pacienta do pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde má podstoupit transplantaci. 


Podle policistů měla při průjezdu křižovatkou z boku do sanitky narazit dodávka. Při nehodě se lehce zranili dva záchranáři. Středně těžká zranění utrpěl také převážený pacient.

Související obsah

Na místo dorazil i vrtulník. "Se zraněním ruky a hrudníku převáženého pacienta záchranáři letecky transportovali do motolské nemocnice," doplnila mluvčí záchranářů Petra Homolová.

U nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Příčiny a okolnosti srážky nyní zjišťují vyšetřovatelé.

Za poslední měsíc jde už o několikátý případ, kdy sanitka havarovala. Na začátku června zablokovala nehoda frekventovanou křižovatku v Českých Budějovicích. Více se dozvíte v tomto článku.

Sanitka s pacientkou nedojela na začátku června do nemocnice ani na jihu Čech. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz