Domácí

Zveřejnili detaily rozloučení s Libuší Šafránkovou. Kompletní PROGRAM

Zveřejnili detaily rozloučení s Libuší Šafránkovou. Kompletní PROGRAM
Zdroj: TN.cz

Ministerstvo kultury a Národní divadlo v úterý uvolnily detaily pátečního posledního rozloučení s oblíbenou herečkou Libuší Šafránkovou, představitelkou legendární Popelky. Veřejnost jí bude moci dát sbohem několik hodin, samotný smuteční obřad pak budou přenášet velkoplošné obrazovky.

"Poslední rozloučení veřejnosti s herečkou Libuší Šafránkovou se uskuteční v pátek 25. června od 10 do 14 hodin v kostele sv. Anežky České v Praze na Spořilově v Roztylských sadech," uvedla pro TN.cz v úterý odpoledne mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová.

Dodala, že lidé budou moci památku oblíbené herečky uctít přímo v kostele, který bude otevřený do už zmiňované 14. hodiny. "Vedle toho bude za kostelem vytvořeno pietní místo, kde bude možné vyjádřit soustrast rodině zápisem do kondolenční knihy. Od 14 hodin se kostel pro veřejnost uzavře, aby bylo možné ho připravit na smuteční mši v kruhu rodiny a přátel, která začne v 16 hodin. Veřejnost ovšem bude mít možnost tento obřad sledovat na velkoplošných obrazovkách na prostranství nad kostelem," zmínila mluvčí ministerstva.

Související obsah

Zároveň poprosila všechny, kdo budou chtít smuteční ceremonii sledovat přímo u kostela, aby dodržovali rozestupy. A když to nepůjde, tak aby venku měli příchozí obličej zakrytý rouškou a uvnitř v kostele respirátorem.

Oblíbená herečka, která za svoji kariéru kromě legendární Popelky ztvárnila v řadě pohádek princezny, ale objevila se i ve spoustě komedií, vydechla naposledy před dvěma týdny. V posledních letech se už Šafránková na veřejnosti prakticky neukazovala. Zesnula ve věku 68 let.

Poslechněte si, jak na Libuši Šafránkovou po jejím skonu vzpomínali přátelé a kolegové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz