Domácí

Dva dny, dva cestovní semafory. Pravidla návratu do ČR se opět změnila

Dva dny, dva cestovní semafory. Pravidla návratu do ČR se opět změnila
Zdroj: Profimedia

Teprve od pondělí začala platit aktualizovaná verze takzvaného cestovatelského semaforu, který určuje pravidla pro návrat z jednotlivých zemí světa zpět do Česka. Nyní je ovšem vše jinak - úřady totiž po 24 hodinách vydaly novou verzi mapy.

Protože ministerstvo zdravotnictví bleskovou aktualizaci cestovatelského semaforu avizovalo předem, sklidilo kritiku od opozice. Za chaos a zmatky.

Řadoví cestovatelé ale mohou naopak slavit - v úterní verzi cestovatelské mapy totiž zezelenalo několik dalších zemí, což znamená, že se odtud lidé mohou zpět do ČR vracet bez povinných testů na koronavirus či karantény. A přibyly mezi ně i země, které jsou hojně vyhledávané českými turisty. Těm se tak alespoň prozatím usnadnil návrat z nich zpět do vlasti.

Aktualizovaný cestovatelský semafor:

"Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy. Od úterý 22. června se do zelené kategorie nově řadí Bulharsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Norsko, Rakousko, Slovensko, Německo, Baleárské ostrovy a Madeira," informovalo na twitteru ministerstvo zahraničí.

Související obsah

Do oranžové kategorie zemí se středním rizikem nákazy "spadly" Dánsko, Lotyšsko, Monako a Azorské ostrovy. Návrat z nich už je o něco složitější. Kompletní pravidla pro cesty z ciziny zpátky do ČR jsou k nahlédnutí na stránkách ministerstva zahraničí.

Co přesně opoziční politici v souvislosti s cestovatelským semaforem kritizovali, zjistíte v pondělní reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz