Domácí

Chlapeček vypadl ze čtvrtého patra, lékaři se nyní pokoušejí o zázrak!

Chlapeček vypadl ze čtvrtého patra, lékaři se nyní pokoušejí o zázrak!

Roční batole, které v pátek vypadlo z okna ve čtvrtém patře v Ostravě-Porubě, je na tom zdravotně o poznání lépe. Do nemocnice ho záchranáři převezli v kritickém stavu, nyní je už ale chlapec stabilizovaný a lékaři se ho pokoušejí postupně probouzet z umělého spánku.

Rodina ročního chlapečka, který v pátek před sedmou hodinou ráno vypadl z okna ve čtvrtém patře na Hlavní třídě, má za sebou několik krušných dnů. Dítě skončilo v nemocnici v kritickém stavu a prognózy lékařů byly velmi nejisté. 

V pondělí však přišly konečně první dobré zprávy. "Stav dítěte je nadále vážný, ale je mimo ohrožení života," oznámila mluvčí nemocnice Iva Piskalová.

V současné době je už chlapeček stabilizovaný a lékaři začali podnikat první kroky k jeho probuzení.

Související obsah

Vysadili léky, které navozují umělý spánek a čekají, až dítě začne samo dýchat. "Nyní je ve fázi buzení z umělého spánku," vysvětlila Piskalová. Po několika dnech nejistoty tak rodičům svitla velká naděje.

Případem se policisté nadále zabývají. Co přesně neštěstí předcházelo není jasné, vyšetřovatelé ale k případu zatím přistupují jako k ublížení na zdraví z nedbalosti. "S ohledem na věk dítěte se k události nebudeme blíže vyjadřovat," upozornila už dříve policejní mluvčí Eva Michalíková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz