Domácí

Chlapeček vypadl ze čtvrtého patra, lékaři se nyní pokoušejí o zázrak!

Chlapeček vypadl ze čtvrtého patra, lékaři se nyní pokoušejí o zázrak!
Zdroj: Getty Images

Roční batole, které v pátek vypadlo z okna ve čtvrtém patře v Ostravě-Porubě, je na tom zdravotně o poznání lépe. Do nemocnice ho záchranáři převezli v kritickém stavu, nyní je už ale chlapec stabilizovaný a lékaři se ho pokoušejí postupně probouzet z umělého spánku.

Rodina ročního chlapečka, který v pátek před sedmou hodinou ráno vypadl z okna ve čtvrtém patře na Hlavní třídě, má za sebou několik krušných dnů. Dítě skončilo v nemocnici v kritickém stavu a prognózy lékařů byly velmi nejisté. 

V pondělí však přišly konečně první dobré zprávy. "Stav dítěte je nadále vážný, ale je mimo ohrožení života," oznámila mluvčí nemocnice Iva Piskalová.

V současné době je už chlapeček stabilizovaný a lékaři začali podnikat první kroky k jeho probuzení.

Související obsah

Vysadili léky, které navozují umělý spánek a čekají, až dítě začne samo dýchat. "Nyní je ve fázi buzení z umělého spánku," vysvětlila Piskalová. Po několika dnech nejistoty tak rodičům svitla velká naděje.

Případem se policisté nadále zabývají. Co přesně neštěstí předcházelo není jasné, vyšetřovatelé ale k případu zatím přistupují jako k ublížení na zdraví z nedbalosti. "S ohledem na věk dítěte se k události nebudeme blíže vyjadřovat," upozornila už dříve policejní mluvčí Eva Michalíková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz