Domácí

Chlapeček vypadl ze čtvrtého patra, lékaři se nyní pokoušejí o zázrak!

Chlapeček vypadl ze čtvrtého patra, lékaři se nyní pokoušejí o zázrak!
Zdroj: Getty Images

Roční batole, které v pátek vypadlo z okna ve čtvrtém patře v Ostravě-Porubě, je na tom zdravotně o poznání lépe. Do nemocnice ho záchranáři převezli v kritickém stavu, nyní je už ale chlapec stabilizovaný a lékaři se ho pokoušejí postupně probouzet z umělého spánku.

Rodina ročního chlapečka, který v pátek před sedmou hodinou ráno vypadl z okna ve čtvrtém patře na Hlavní třídě, má za sebou několik krušných dnů. Dítě skončilo v nemocnici v kritickém stavu a prognózy lékařů byly velmi nejisté. 

V pondělí však přišly konečně první dobré zprávy. "Stav dítěte je nadále vážný, ale je mimo ohrožení života," oznámila mluvčí nemocnice Iva Piskalová.

V současné době je už chlapeček stabilizovaný a lékaři začali podnikat první kroky k jeho probuzení.

Související obsah

Vysadili léky, které navozují umělý spánek a čekají, až dítě začne samo dýchat. "Nyní je ve fázi buzení z umělého spánku," vysvětlila Piskalová. Po několika dnech nejistoty tak rodičům svitla velká naděje.

Případem se policisté nadále zabývají. Co přesně neštěstí předcházelo není jasné, vyšetřovatelé ale k případu zatím přistupují jako k ublížení na zdraví z nedbalosti. "S ohledem na věk dítěte se k události nebudeme blíže vyjadřovat," upozornila už dříve policejní mluvčí Eva Michalíková.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz