Krimi

Auto ujíždělo hlídce, způsobilo nehodu. Šest zraněných včetně dětí

Policisté i záchranáři od úterní 19. hodiny zasahují u vážné dopravní nehody v Praze. Podle dostupných informací ji způsobilo auto, které začalo ujíždět před policejní hlídkou a následně nabouralo dvě jiná auta a autobus. Zranilo se celkem šest lidí, z toho dva těžce. Vzlétl i záchranářský vrtulník, mezi pacienty jsou i tři děti.

"Po 19. hodině si hlídka všimla vozidla, jehož registrační značky byly v pátrání. Řidič na výzvy k zastavení nereagoval, místo toho šlápl na plyn a začal ujíždět," popsal pro TN.cz před 20. hodinou policejní mluvčí Jan Rybanský.

Únik nejspíš kradeného auta skončil u sjezdu z ulice 5. května na Vyskočilovu ulici, kde narazilo do dvou dalších osobních aut a autobusu. "Na místě je více zraněných, podle mých informací je mezi nimi i šofér unikajícího auta a jeho spolujezdkyně," doplnil Rybanský.

Související obsah

"U nehody zasahují mimo jiné čtyři pozemní posádky a také vrtulník. Podle aktuálních informací jsou na místě čtyři zranění při vědomí a jedna zaklíněná žena, kterou vyprošťují hasiči. Počty zraněných se ovšem ještě mohou měnit," informovala v úterý před 20. hodinou mluvčí záchranky Jana Poštová.

Později na twitteru záchranáři uvedli, že nakonec pečovali o šest zraněných. Dva lidé se zranili těžce, jednoho z nich zdravotníci uvedli do umělého spánku. Mezi čtyřmi lehce zraněnými byly tři děti. Pacienti po ošetření na místě putovali hned do několika pražských nemocnic. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz