Krimi

V pečovatelském domě se měl senior (69) pokusit zavraždit spolubydlícího

V pečovatelském domě se měl senior (69) pokusit zavraždit spolubydlícího
Zdroj: Profimedia

Policie zveřejnila nové informace k případu šarvátky mezi dvěma seniory v pečovatelském domě v Plzeňském kraji. Jednoho z mužů kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu a z vyhrožování.

Dva klienti pečovatelského domu v Žihli na Plzeňsku se o víkendu nepohodli, 69letý muž pak měl na 70letého vytáhnout nůž a bodnout ho do zad. Ten se zraněním skončil v nemocnici. Více si přečtete v tomto článku na TN.cz.


"Krajští kriminalisté obvinili devětašedesátiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu v souběhu s přečinem nebezpečné vyhrožování," uvedla ve středu policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Související obsah


Vyšetřovatel zároveň podal podnět k návrhu na vzetí údajného útočníka do vazby. Soud s návrhem souhlasil. Muž je tak nyní ve vazební věznici.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz