Zahraničí

Harry a Meghan si pojistili jméno dcery. Registrovali několik webovek

Harry a Meghan si pojistili jméno dcery. Registrovali několik webovek
Zdroj: TV Nova

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan tento měsíc přivítali na svět dceru. A na její příchod se náležitě připravili. Ještě před porodem stihli zaregistrovat hned dvě webové stránky se jménem jejich dcery Lilibet Diany.

Lilibet Diana se královskému páru narodila v pátek 4. června před polednem místního času v nemocnici Cottage Hospital v Santa Barbaře v Kalifornii, kde pár žije. První jméno dostala na počest současné britské královny Alžběty II., kterou rodina v soukromí oslovuje Lilibet. Druhé jméno vybrali na počest Harryho matky, zesnulé princezny Diany.

Právě jméno novorozené holčičky vzbudilo velké debaty. Řešilo se například, zda královna věděla, že manželé použijí její přezdívku. Harry tvrdí, že se o tom s babičkou bavil a dostal souhlas. Podle britského deníku Daily Mail to dokládá i další fakt.

Pár, který už má dvouletého syna Archieho Harrisona, si totiž už týden před narozením děvčátka registroval webovou stránku LiliDiana.com. V den, kdy holčička přišla na svět, si manželé koupili také stránku LilibetDiana.com. 

Související obsah

Podle mluvčího páru je to běžná praxe. "Jak je u veřejných osobností často zvykem, tak bylo zakoupeno značné množství domén všech potenciálních jmen, která byla zvažována. Důvodem je ochrana proti zneužití jména," vysvětlil. 

Harry v poslední době často promlouvá do médií. Řekl například pravý důvod, proč opustil rodinu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz