Domácí

Spor pokračuje! Obyvatelé sídliště jsou letos už potřetí bez teplé vody

Spor o dodávky tepla ve Strakonicích pokračuje. Městská teplárna opět přerušila dodávky teplé vody soukromé společnosti, letos už potřetí. Obyvatelům sídliště Šumavská tak teče z kohoutků pouze studená voda.

Ještě na konci května to vypadalo, že spor kolem dodávek tepla je u konce. Obě strany se domluvily a po dlouhých měsících jednání spolu podepsaly novou smlouvu. Jenže nyní strakonická městská teplárna dodávky teplé vody opět přerušila.

Soukromá firma Energo jí prý nezaplatila za květnový odběr teplé vody, navíc prý byl vyšší, než je uveden ve smlouvě. Právě spory o neplacení faktur vedly k tomu, že obyvatelé asi 250 bytů na sídlišti Šumavská jsou odříznuti od teplé vody v letošním roce už potřetí.

Související obsah

Poprvé teplárna přerušila dodávky tepla začátkem ledna, následně ještě v polovině května. Majitel firmy Energo tvrdí, že naopak městská teplárna dluží peníze jemu. Spor řeší Energetický regulační úřad, který už dříve řekl, že není možné dodávky tepla přerušovat a brát si koncové odběratele jako rukojmí.

Soukromý distributor není schopný sám ze svých zdrojů vodu ohřívat, a tak je závislý na městské teplárně. Teplárna chce na sídliště postavit vlastní teplovod, který by měl dlouhodobé spory vyřešit.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz