Domácí

Hocha hledala rodina i policie. Spletl si Pohled a Pohleď, dojel na Vysočinu

Hocha hledala rodina i policie. Spletl si Pohled a Pohleď, dojel na Vysočinu
Zdroj: Getty Images

Šťastně skončilo pátrání po devítiletém chlapci z Chrudimska, který nedorazil po škole k babičce. Hoch si totiž spletl názvy a místo do místní části Mladoňovice-Pohled autobusem dojel až do obce Pohleď na Havlíčkobrodsku.

Přibližně dvě hodiny poté, co se chlapec nevrátil ze školy, se na policisty obrátila rodina. Malý školák měl totiž po vyučování jet ke své babičce do místní části Pohled.

"Kam jel a kde mohl být, to nebylo zřejmé. U kamarádů nebyl, jeho pohyb jsme ověřovali ve škole i na autobusové lince, kde ho údajně řidič zná,“ popsala policejní mluvčí Eva Maturová.


Po chvíli, kdy už policisté po nezvěstném pátrali, jim přišla zpráva z Havlíčkova Brodu. U Světlé nad Sázavou byl chlapec, který se ztratil.

Související obsah


"Místo části obce pojmenované jako Pohled nastoupil do autobusu, který ho odvezl do obce s téměř stejným jménem Pohleď,“ vysvětlila Maturová.


Řidič autobusu si naštěstí zmateného hocha všiml a počkal s ním na zastávce, kde ho předal policejní hlídce. "Cesta k babičce se mu hodně protáhla, ale všichni si oddychli, že se našel a nic se mu nestalo,“ uzavřela Maturová.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz