Domácí

Požár bytu v Uherském Brodě: Hasiči evakuovali 104 lidí, tři skončili v nemocnici

Náročný zásah mají za sebou zlínští hasiči. Ti vyjížděli ve středu večer k požáru bytu v sedmipatrovém domě v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku. Jednotky evakuovaly 104 lidí a psa. Popálený vozíčkář a několik dalších lidí skončilo v péči zdravotníků.

Hasiči vyjeli k požáru bytu v sedmipatrovém domě ve Větrné ulici ve středu krátce po 21. hodině. "Požár vypukl ve čtvrtém podlaží a podle oznámení byl uvnitř v bytě imobilní starší muž,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.


Hasiči proto museli rozbít vstupní dveře a k rychlému uhašení využili hydrant z chodby domu. Z bytu pak vynesli popáleného muže, který se nadýchal také kouře, a předali ho do péče zdravotníků.

Související obsah


Před 22. hodinou se podařilo oheň lokalizovat. Přesto hasiči museli evakuovat všechny obyvatele domu, šlo o 104 lidí a jednoho psa.


V péči záchranářů skončili ještě další dva lidé, kteří se nadýchali kouře. Před domem se však odehrála potyčka mezi dvěma jeho obyvateli. "Jeden z mužů při ní narazil do skleněné výplně vstupních dveří, přičemž se zranil a bylo nutné na místo zavolat další sanitní vůz,“ popsala Javoříková.

Související obsah


Při evakuaci si navíc jedna žena poranila kotník. Po pár hodinách se téměř všichni mohli vrátit domů. "Dva nájemníci však museli využít náhradní ubytování,“ doplnila Javoříková.


Příčiny a okolnosti požáru budou zjišťovat policisté ve spolupráci s hasiči. Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 100 tisíc korun.

Majitel chtěl rozjet výrobu po karanténě, halu mu zničily plameny. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz