Domácí

OBRAZEM: Část Jižní Moravy zpustošilo tornádo, bouře a vichr

OBRAZEM: Část Jižní Moravy zpustošilo tornádo, bouře a vichr
Zdroj: Profimedia

Jižní Moravou se ve čtvrtek odpoledne a navečer přehnalo pásmo extrémně silných bouřek doprovázené silným nárazovým větrem a hustým deštěm občas spojeným s krupobitím. Na několika místech se podle dostupných zpráv objevilo tornádo, které v zasažených obcích napáchalo obrovské materiální škody a vyžádalo si i zranění.

Nejkritičtější je situace na Břeclavsku a Hodonínsku. Jihomoravští hasiči evidují přes tři stovky výjezdů, záchranáři hlásí už i oběti na životech a až stovky zraněných lidí. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do regionu míří většina jednotek IZS včetně záchranných útvarů. Zatím nejhůře zasaženou oblastí je obec Hrušky, kde tornádo srovnalo se zemí polovinu vesnice.

Podívejte se na tornádo, které bralo životy:

Video z apokalypsy na Hodonínsku:

Ničivé tornádo na Hodonínsku:

Větrná smršť způsobila na Moravě obrovské škody:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz