Zahraničí

Reportér prošel nejstarší bulharské letovisko. Zkusil lázně i sladkosti

Po návštěvě Albeny a Zlatých Písků se reportér TV Nova Jan Zálužský vydal do dalšího střediska na břehu Černého moře a to do svatého Konstantina a Heleny. Co všechno tam při návštěvě a průzkumu objevil?

Východem slunce nás vítá nejstarší letovisko v Bulharsku - oblast svatého Konstantina a Heleny. Vzniklo kolem roku 1946, za socialismu se jmenovalo Družba a bývalo tu sanatorium pro pacienty s tuberkulózou. Ty doby jsou už dávno pryč, úroveň služeb je nesrovnatelná.

"Středisko Konstantina a Heleny je turisty vyhledáváno především jako lázeňské centrum, jsou zde termální léčivé prameny, které dosahují teploty až 41 stupňů," vypichuje mluvčí Čedoku Eva Němečková.

S hotelovým animátorem reportér nejprve zašel na ranní rozcvičku a pak se vydal otestovat vyhlášené lázně. Ceny jsou poměrně přívětivé: Celodenní vstupné vyjde na čtyři stovky, hodinová masáž je o necelých 200 korun dražší. Osušku vám tu půjčí grátis.

Také okolí je oblíbeným cílem turistů. První zastávkou je Kamenný les. 18 km dlouhý, 300 kamenných sloupů tu stoupá až do výšky 20 metrů. Vstupné vyjde v přepočtu na 50 korun na osobu.

Související obsah

Necelých dvacet minut od Kamenného lesa je údajně největší historický park na světě, kde můžou návštěvníci zjistit, jak v době neolitu žili naši předkové. Stačilo jim k životu pouze pár pomůcek a střecha nad hlavou.

V parku mají návštěvníci možnost stát se svědky historického souboje, projet se na koni anebo si zastřílet z luku. Dětské vstupné kolem 300 korun, za dospělého čtyři stovky.

Na závěr dne reportér neodolal a ochutnal bulharské sladkosti. "Za sebe mohu doporučit malé štrůdly plněné různým druhem marmelády nebo fíky," svěřil se.

pez, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz