Domácí

"Odnáší nám to celý dům!" Josef popsal děsivé okamžiky při úderu tornáda

Nikdo neočekával, že se v silných bouřích objeví ničivé tornádo, které ve čtvrtek večer bralo životy a zanechalo za sebou strašlivé škody. Chvíle hrůzy si prožila i rodina pana Josefa. Tchán mu stihl zavolat ve chvíli, kdy se tornádo řítilo k jejich domu. Pak se spojení na dlouhou dobu přerušilo. Řádění živlů přežili, přišli ale o střechu nad hlavou.

Po úderu tornáda na jihu Moravy přišli někteří o své blízké, další o střechu nad hlavou. Ve chvíli, kdy vítr ničil vše kolem, se pan Josef dokázal spojit se svým tchánem, který společně s manželkou zrovna bojoval v Mikulčicích s děsivým živlem.

"Tchán mi stihl pouze volat - Tornádo, je to v …, jsme v koupelně a snad přežijeme, pak jsem slyšel z telefonu jen nářek, šílený zvuk, rány a slova, nám to odnáší střechu a celý dům, pomoc. Pak se spojení přerušilo," popsal děsivé okamžiky pan Josef Duchoslav.

Neváhal a skočil do auta, aby jim pomohl i přesto, že všude panovalo děsivé počasí. "Jel jsem z Hodonína za nimi do Mikulčic, bohužel tornádo bylo rychlé, že jsem nestihl projet ani Hodonínem, všude všechny cesty zatarasené, popadané stromy, trosky a auta. Musel jsem to otočit ve tmě domů a čekat, co bude," dodal Josef.

Na jakoukoliv zprávu od rodičů jeho snoubenky čekali dlouhé dvě hodiny, až potom přišla zpráva, která jim výrazně ulevila. Oba řádění živlu přežili, přišli ale o střechu nad hlavou.

Pan Josef nyní žije se snoubenkou, jejími rodiči a mnoha zvířaty v malém bytě v Hodoníně. Není to jediná rána, která rodinu v poslední době postihla. Krátce před úderem tornáda diagnostikovali tchyni pana Josefa zhoubný nádor. Z nemocnice se vrátila v osudný den, kdy tornádo udeřilo.

Související obsah

"Momentálně jsem rád, že jsme pohromadě všichni čtyři u nás i s pejsky a uvidíme, co bude dál. Naše i mé přání je, aby tchyně byla v pořádku a vyléčila se, poté bych si přál postavit nám čtyřem na stejném místě domeček společně s tchánem, který má zlaté ruce, pro nás čtyři a zvířata, a nakonec si za to, co zbude, vzít mou snoubenku Olinku," popsal pan Josef. Peníze na základní potřeby mají, na postavení domu ale teď finance nezbývají.

"Přeji si, aby lidé byli na sebe hodní, tahle facka nám může pomoct a ukázat, že závist, zášť a hloupé dohady nikam nevedou. Přeji všem zdraví a brzkou pohodu se střechou nad hlavou," uvedl pan Josef s tím, že děkuje za veškerou podporu a pomoc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz